Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
45 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Greqia me numrin më të lartë të infektimeve që nga fillimi i pandemisë, në Itali vdesin 23 persona çdo orë (BILANCI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Greqia sot ka shënuar një tjetër rekord negativ, sa i përket numrit të rasteve pozitive në 24 orët e fundit.

Janë mbi 3500 infektime të reja dhe 51 viktima, shifra që e çojnë në 242.347 numrin e të prekurve dhe 7582 atë të viktimave që prej fillimit të pandemisë.

Screenshot 11 1

Nga ana tjetër edhe Italia ka shënuar rritje sa i takon numrit të viktimave nga Covid. Gjatë 24 orëve të fundit janë raportuar gati 19 mijë të prekur dhe 551 viktima (23 vdekje në orë).

Numri total i infektimeve në Itali që prej fillimit të pandemisë ka shkuar në mbi 3.4 milionë ndërsa ai i viktimave në gati 106 mijë.

Screenshot 10 3

Më shumë

spot_img
spot_img