Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

Greqia mbulohet nga bora, kaos në rrugët e Athinës (Video)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Temperaturat e ulëta dhe rreshjet e dëborës kanë përfshirë Greqinë, duke zbardhur edhe kryeqytetin Athinën.

Bora ka shkaktuar probleme në qarkullimin e makinave, kryesisht në zona si Kifissos, Mesogeion, Katehaki dhe Attiki Odos.

Po ashtu edhe rruga kombëtare Athinë-Lamia raportohet të ketë probleme, trafiku thuajse ka ndaluar për shkak të borës që i ka kapur shoferët të papërgatitur.

Në disa akse rrugore në Athinë, makinat janë bllokuar në trafik prej orës 10:00 të mëngjesit.

Qendrat e vaksinimit janë mbyllur për shkak të motit të keq.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img