Tirana
overcast clouds
16 ° C
16 °
16 °
82 %
1.5kmh
90 %
Sht
15 °
Die
21 °
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
19 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Greqia lehtëson masat anti-Covid, ja kur hapen gjimnazet dhe dyqanet e vogla

spot_img

Lajme të ngjashëm

Greqia ka vendosur të lehtësojë masat anti-Covid duke filluar nga 3 prilli. Mediat greke raportojnë se qarkullimi do të lejohet nëpër qytet, por edhe për të ndjekur aktivitetet sportive.

Sipas njoftimit të ri, familjet që duan të dalin shëtitje mund ta marrin lejen me anë të një sms-je, por e kanë të detyrueshme mbajtjen e maskave mbrojtëse. Po ashtu Greqia synon rihapjen e gjimnazeve nga 12 prilli.

Ndërsa të hënën më 5 prill do të hapen dyqanet e vogla, ndërsa do të vijojnë të qëndrojnë mbyllur qendrat tregtare, njoftoi Zëvendës Ministri i Mbrojtjes Civile dhe Menaxhimit të Krizave, Nikos Hardalias.

Përgjatë 24 orëve të fundit Greqia ka shënuar 3.616 raste të reja dhe 76 jetë të humbura për shkak të Covid.

Kliko këtu për më shumë informacion

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img