Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
77 %
1kmh
65 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
19 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Greqia kthen mbrapsht 713 emigrantë, 3 vdesin nga të ftohtit

spot_img

Lajme të ngjashëm

74965e4b4cbd1ae77937b9d336f70ad1

Qindra emigrantë vendet e Lindjes së Mesme vijojnë të tentojnë kalimin përmes rrugës së rrezikshme drejt shteteve të Bashkimit Europian, dhe shumë prej tyre nuk ia dalin.

Në pesë ditët e fundit, sipas mediave në Turqi, Greqia ka kthyer rreth 713 emigrantë, tre prej të cilëve kanë vdekur nga i ftohti në veri të Turqisë.

Një nga viktimat është identifikuar si shtetas afgan ndërsa dy të tjerët nuk janë identifikuar ende.

Këshilli i Europës e ka kritikuar Greqinë për mënyrën se si e ka përballuar situatën e emigrantëve ilegalë.

Më shumë

spot_img