Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
0.5kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
27 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Greqia heq kufizimet për fluturimet nga Shqipëria, Turqia dhe Maqedonia

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Greqia ka vendosur të heqë kufizimet për fluturimet nga Shqipëria, Turqia dhe Maqedonia e Veriut, bën me dije autoriteti grek i aviacionit civil.

Megjithatë, të gjithë udhëtarët që mbërrijnë në vendin fqinj duhet të tregojnë përgjigjen e testit negativ për Covid-19, brenda 72 orëve të fundit.

Autoriteti i Aviacionit Civil grek gjithashtu vendosi të rrisë kufirin e lejuar për vizitorët nga Rusia, nga 500 në javë që ishte më parë, në 4,000, për aeroportet e Athinës, Selanikut dhe Heraklion në Kretë.

Pasagjerët nga Britania dhe Emiratet e Bashkuara Arabe do t’i nënshtrohen një testi të shpejtë të detyrueshëm COVID-19 pas mbërritjes në Greqi. Ata nga Britania do t’i nënshtrohen karantinës 7 ditore, dhe nëse rezultojnë pozitivë, karantina zgjatet në 14 ditë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img