Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
71 %
1.2kmh
74 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
21 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Greqia “hakmerret” ndaj shqiptarëve që urdhëruan rreshtimin e ushtarëve grekë, ja çfarë ka ndodhur me ata

spot_img

Lajme të ngjashëm

b39e43c780e3a931310bb246519956e3

Ministri Grek i Mbrojtjes Nikos Panagiotopulos, ka reaguar lidhur me videon e postuar në 15 janar të këtij viti, ku dy të rinj shqiptarë u japin urdhra ushtarëve grek në gjuhën shqipe.

Ministri ka deklaruar se ngjarja është hetuar dhe shqiptarët janë akuzuar për sjellje të pahijshme dhe ndaj tyre u morën masa disiplinore.

Kjo deklaratë e tij erdhi si përgjigje ndaj një pyetje në Parlamentin e Greqisë nga kryetari i partisë “Zgjidhja Greke”, Kyriakos Velopoulo.

 “Një Provim Administrativ i Betuar u krye për këtë ngjarje specifike në mënyrë që të hetojë kushtet në të cilat ndodhi regjistrimi i videos dhe postimi i tij në mediat sociale.,” tha Panagiotopulos, duke shtuar se akuza ishte për sjellje të pahijshme dhe u morën masa disiplinore për palën shqiptare.

Pas publikimit të videos, Shtabi i Përgjithshëm i ushtrisë së Greqisë ka nisur një hetim në lidhje me rrethanat e xhirimit të saj dhe nëse në të ka fyerje për Greqinë apo ushtrinë vendase.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img