Greqia forcon rregullat anti-COVID-19 në destinacionet turistike

Publikuar tek: rajon, më 17:04 14-08-2020 Greqia forcon rregullat anti-COVID-19 në destinacionet turistike Ilustruese

Ditën e sotme Greqia ka marrë vendimin që çdo qytetar që kërkon të futet në territorin e saj duhet të qëndrojë 7 ditë në karantinim.

Por qeveria greke ka vendosur edhe disa kufizime për disa nga rajonet turistike, pasi numri i infektimeve të reja u rrit sërish.

“Në shumicën e rajoneve të vendit, përfshirë Athinën, Selanikun dhe disa ishuj, nga e premtja, tavernat, baret dhe klubet duhet të mbyllen në mesnatë”, tha një zëdhënës i qeverisë.

Gjithashtu edhe grumbullimet me më shumë se 50 persona janë të dnaluara në të gjithë vendin, ndërsa këto rregulla do të vlejnë deri në 14 gusht.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013433933258057
array(1) { ["section"]=> string(71) "greqia-forcon-rregullat-anti-covid-19-ne-destinacionet-turistike-217147" }