Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
33 °
Die
32 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Greqia “e tepron”, zgjat përsëri masat kufizuese në kufirin me Shqipërinë (ZBULOHET DATA)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Greqia ka vendosur të vijojë të mbajë mbyllur kufirin me Shqipërinë.

Ambasada greke në Tiranë njoftoi se masat kufizuese për lëvizjen e qytetarëve shqiptarë në drejtim të Greqisë do të mbeten të pandryshuara deri më 7 qershor 2021.

Aktualisht Greqia lejon lëvizjen nga Shqipëria vetëm për shtetasit e saj dhe ata me dokumente qendrimi, me tampon negativ, ndërkohë që qytetarët e tjerë nuk lejohen të udhëtojnë.

“Masat kufizuese që janë ndërkohë në fuqi për personat që udhëtojnë nga Shqipëria për në Greqi mbeten në fuqi deri në datën 7 qershor 2021”, shkruan Ambasada.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img