Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
68 %
4.6kmh
75 %
Sht
17 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
18 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Greqia e bën “bozë”, edhe pse kemi raste minimale me Covid, shtyhet për të disatën herë bllokimi i kufirit në Kapshticë (NJOFTIMI-DATA)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pika doganore e Kapshticës do të vijojë të qëndrojë e mbyllur deri në datën 14 maj për të gjithë ata persona të cilët dëshirojnë që të futen në Greqi.

Edhe pse Shqipëria ditët e fundit ka shënuar raste minimale, duket se për autoritet greke kjo nuk do të thotë asgjë dhe kanë shtyrë sërish hapjen e kësaj pike kufitare.

“Stacioni i Policisë Kufitare Kapshticë: Autoritetet e Policisë Greke, në vijim të masave të marra nga qeveria greke mbi përballimin e situatës së krijuar për shkak të pandemisë COVID-19, kanë njoftuar palën shqiptare për shtyrjen e afatit të bllokimit të Pikës së Kalimit Kufitar Kapshticë, deri në datën 14.05.2021. Deri në këtë datë, dalja nga Shqipëria dhe hyrja drejt Greqisë nëpërmjet kësaj pike kalimi, vijon të jetë e mbyllur.

Dalja nga Greqia dhe hyrja drejt vendit tonë, do të jetë e lejuar nga ora 06:00 deri në orën 22:00, për të gjithë shtetasit dhe kategoritë e mjeteve,” thuhet ne njoftim.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img