Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
35 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Greqia do përdorë skenarin turk për të bllokuar hapjen e negociatave me Shqipërinë, veto do vendoset por jo nga Athina

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e021479e30d4bd12fdcd617f12e21afb

Eurodeputetja Eleni Theoharus që vizitoj dje Shqipërinë dhe që ka kërcënuar me veto për hapjen e bisedimeve midis BE dhe Shqipërisë nuk është eurodeputete e Greqisë por e Qipros.

Sipas historianit Adriatik Llalla, Greqia po përdor një strategji si me Turqinë, duke nxitur Qipron kundër Shqipërisë, ndërsa vetë Greqia do votoj pro hapjes së bisedimeve.

Këtë taktikë Greqia e ka përdorur edhe kundër Turqisë. Pra, Greqia do votoj pro Shqipërisë, ndërsa Qiproja kundër Shqipërisë, çka do të bllokojë hapjen e negociatave me Bashkimin Europian.

Lexo edhe: Eurodeputetja guxon dhe deklaron në mes të Tiranës: Shtet i korruptuar dhe vegël e Turqisë, jo negociata

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img