Tirana
scattered clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
77 %
1kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
30 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Greqia dhe Maqedonia raportojnë shifrat e Covid-19: Qindra raste pozitive, ulet numri i viktimave

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b4e4346a8e31941304ca70ed8efdfc3e

Një valë tjetër e koronavirusit ka përfshirë botën, Europën dhe një pjesë të mirë të Ballkanit.

Ministria e Shëndetësisë në Greqi gjatë 24 orëve të fundit ka raportuar 927 raste të reja pozitive me koronavirus dhe 40 viktima. Në total shteti fqinj ka 141.453 raste që nga fillimi i pandemisë dhe 5051 viktima.

Nga ana tjetër në Maqedoni të Veriut janë shënuar 580 raste pozitive gjatë 24 orëve të fundit dhe 9 viktima. Në total janë 84.709 raste pozitive  dhe 2559 viktima.

Kryeqendra e infektimeve ishte sërish Shkupi me 254 raste teksa rritje kishte thuajse në të gjitha qytetet e tjera si Kumanoav 32, Kavadari 30, Prilepi 30, Terova 21, Velës 28, Manastir 23 e Ohër 23.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img