Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
10 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Greqi “zgjohet” nga lëkundjet, tërmeti 6.4 ballë godet ishullin në shtetin fqinj

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Greqia është goditur nga një tërmet i madh i magnitudës 6.4 ballë i shkallës rihter.

Mediat greke por edhe  Institutit Gjeodinamik raporton se tërmeti i fortë ka rënë në juglindje të ishullit Karpathos.

Sipas Institutit Gjeodinamik, tërmeti kishte epiqendrën 155 km në juglindje të Karpathos dhe thellësia fokale ndodhet në 60 km.

Lëkundjet kanë qenë të forta dhe qytetarët të frikësuar kanë dalë në rrugë. Nuk dihet ende nëse ka të lënduar apo dëme materiale.

Screenshot 4 34
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img