Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
31 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Grenell sulmon Albin Kurtin: Je anti-amerikan dhe kundër Joe Biden

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4a9b872a7689af545b5e89934ae4dcf8

Ish-i dërguari i posaçëm i Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, vazhdimisht së fundmi ka sulmuar kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, me të cilin ka pasur edhe më herët përplasje personale.

Përmes një njoftimi në Twitter, Grenell e konsideron Kurtin si anti-amerikan, teksa shton se ai do të jetë edhe kundër presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden.

“Albin Kurti ishte kundër Bill Clinton në Rambuje. Kurti ishte kundër George Bush në Vjenë. Kurti ishte kundër Barack Obama dhe Joe Biden për Demarkacionin. Kurti ishte kundër Donald Trump për Normalizimin Ekonomik. Ai do të jetë përsëri kundër Joe Biden. Ai është me të vërtetë anti-Amerikë”, shkruan Grenell në postim.

156387380_718058405549189_1682722884409826668_n.png

Më herët, Grennel e quajti Albin Kurtin “majtist anti-amerikan”, i cili sipas tij ka qenë kundër Administratës dhe politikës së SHBA-së ndër vite, duke përmendur Bill Clintonin, Geroge Bushin, Barack Obamën dhe Donald Trumpin.

“Lideri i ri i Kosovës majtisti anti-amerikan, Albin Kurti, ka qenë kundër politikës së SHBA-së që është sygjeruar nga Bill Clinton, Geroge Bush, Baracka Obama dhe Donald Trump”, ka shkruar Grenell.

“Ai gjithmonë është anti-amerikan”, ka thënë Richard Grenell.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img