Tirana
scattered clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.1kmh
40 %
Pre
26 °
Sht
28 °
Die
22 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

Grenell interviston Ramën: “Je artist i mrekullueshëm”! Kryeministri modest: Jemi në Nju Jork, këtu ka shumë të mrekullueshëm

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për televizionin amerikan “Neësmax” ditën e sotme, teksa ndodhet në Nju Jork në kuadër të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së.

Rama është pyetur për ndikimin e luftës në Ukrainë, sulmin kibernetik nga Irani, ndërsa ish-ambasadori gjatë qeverisjes së Donald Trump, Richard Grenell nuk ka kursye komplimentat ndaj tij.

Teksa e ka pyetur për librin e Ramës me piktura, se ku mund ta gjejnë amerikanët, Grenell e ka quajtur Ramën si artist të mrekullueshëm”. Kryeministri i është përgjigjur me modesti.

Grenell: Zoti Rama kam një pyetje serioze

Rama: Ju gjithmonë keni pyetje serioze

Grenell: Për talentin tuaj, jeni një artist i mrekullueshëm. A është ai libër prezent në SHBA?

Rama: Nuk e di si mund të jetë fjala artist i mrekullueshëm e përshtatshme në këtë qytet, ku ka shumë artistë të mrekullueshëm, por kam pasur nderin të ftohem dhe të ekspozoj punën time në Maria Goodman Gallery, që është zemra e artit bashkëkohor dhe punët e mija janë ende aty, kështu që kushdo mund të shkojë dhe t’i shohë.

Lexo edhe: Rama përballë Grenell në televizionin pro-Trump, Newsmax

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img