Tirana
broken clouds
17 ° C
17 °
17 °
94 %
0.5kmh
75 %
Mar
22 °
Mër
22 °
Enj
18 °
Pre
20 °
Sht
22 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

Grekët nuk pyesin për masat anti-Covid, të rinjtë organizojnë festën, me pije dhe muzikë mbushin sheshin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Greqi, në sheshim Kypseli, ku me mijëra të rinjë janë mbledhur dhe kanë zhvilluar një festë.

Mediat greke bëjnë me dije se rreth 3000 deri në 5000 persona ishin mbledhur në shesh. Të rinjtë kishim marrë me vete pije, kishin vendosur muzikë dhe po festonin duke harruar masat anti-Covid të vendosura nga qeveria.

Banorët e zonës u përpoqën të shpërndanin të rinjtë, derisa mbërriti policia.

Mësohet se me anë të rrjeteve sociale të rinjtë ftojnë njëri-tjetrin që të mblidhen në shesh për të zhvilluar festë, duke kundërshtuar kështu dhe masat e vendosura nga qeveria.

Policia ka nisur një hetim për bërë të mundur arrestimin e autorëve që kanë organizuar këtë “party”, pasi ishte një festë e mirëorganziuar dhe me “DJ”.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img