Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
48 %
3.6kmh
0 %
Sht
27 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Grekët në rradhe përpara bankomateve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

338119f80f135820b8d89106270a547f

Grekët janë dyndur ditën e shtunën drejt bankomateve dhe bankave për të tërhequr paratë e tyre pas deklaratës së kryeministrit Aleksis Tsipras se më 5 korrik  do të organizohet një referendum për miratimin ose jo të masave shtrënguese të propozura nga kreditorët. Gjithashtu, sot Greqia ka dështuar të arrijë një marrëveshje me Eurogurpin, çka do të thotë se ndihma ekonomike për Athinën përfundon më 30 qershor. Pas këtyre ngjarjeve janë shtuar zërat se vendi tashmë ndodhet fare pranë falimentit, ndërsa BE është duke u përgatitur për skenarin më të keq, atë të largimit të Greqisë nga eurozona.

Lexo lajminEurogrup refuzon zgjatjen e programit për Greqinë, vendi rrezikon falimentimin

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img