Tirana
broken clouds
13 ° C
13 °
13 °
50 %
1.5kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
13 °
E enjte, 15 Prill, 2021
spot_img

“Gratë të mbulohen”, kryeministri fajëson gratë për shtimin e rasteve të përdhunimit: Vetëm kështu mund të parandalojmë tundimin e meshkujve

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri i Pakistanit Imran Khan së fundmi ka shkaktuar mjaft debat në opinionin publik. Ai ka fajësuar gratë që veshin veshje ekspozuese për rritjen e numrit të përdhunimeve në vend.

Kryeministri 68-vjeçar u ka bërë thirrje të gjitha grave që të mbulohen me veshjet e tyre për të parandaluar tundimin nga meshkujt.

Khan, një nga kritikët më të mëdhenj në botë tha se rritja e shpejtë e shifrave të përdhunimit në vend është pjesë e pasojave të një shoqërie në të cilën vulgariteti është në rritje.

 “I gjithë koncepti i kujdesit me veshjen, është evitimi i tundimit, pasi jo të gjithë kanë forcën e vullnetit për ta bërë këtë,” tha ai.

Gratë e revoltuara kanë nisur një peticion në të cilin komentet e kryeministrit quhen jo korrekte dhe të rrezikshme.

Edhe Komisioni i të Drejtave të Njeriut është kundër këtij vendimi të kryeministrit.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit