Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
43 %
3.1kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Gratë shtazëna trajtohen me viagra, vdesin 11 fëmijë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në Hollandë disa femra shtatzëna u bënë pjesë e një studimi te drejtuar nga Amsterdam University Medical Centre.

Studimi synonte trajtimin e grave shtatzëna të cilat kishin probleme me zhvillimin e fëmijës.

Si subjekt u morën femrat shtazëna të cilat kishin placentë të dobët dhe u trajtuan me sildenafil ose të quajtur ndryshe viagra. Kërkuesit synonin që mjekimi të përmirësonte qarkullimit e gjakut në placentë e cila do të sillte një zhvillim normal të fëmijës.

Ky studim përfundoi javën e kaluar dhe rezultatet nuk ishin ata që studiuesit prisnin pasi vunë re se disa fëmijë ndërruan jetë dhe disa prej tyre dolën me probleme në mushkëri.

Në studim morën pjesë 93 gra shtatzëna prej të cilave 17 fëmijë lindën me probleme në mushkëri dhe 11 fëmijë ndërruan jetë pak kohë pasi kishin lindur.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img