Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
6.2kmh
0 %
Mar
19 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Gratë flasin shumë”, dorëhiqet shefi i Olimpiadës pas deklaratës që shkaktoi debat

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7ae02994543d85cb3cd7bb9268e26d68

Kreu i komitetit organizues të Lojërave Olimpike të Tokios dha dorëheqje, pasi u kritikua për një deklaratë të papërshtatshme për gratë.

Yoshiro Mori, 83 vjeç, pak ditë më parë u shpreh se gratë flasim shumë dhe se me shumë gra të bordeve “do të marrin shumë kohë” që të zgjidhet një çështje.

Mori fillimisht kërkoi falje për deklaratën e tij.

“Ajo që është e rëndësishme, është mbajtja e Olimpiadës nga korriku. Nuk duhet të ndodhë që prania ime të bëhet pengesë për këtë”, tha Mori, teksa njoftoi për dorëheqjen.

Dorëheqja vjen pas presionit në rritje kundër tij, pas deklaratës që bëri.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img