Tirana
clear sky
12.3 ° C
12.3 °
12.3 °
67 %
1.6kmh
0 %
Enj
18 °
Pre
20 °
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
22 °
E enjte, 13 Maj, 2021
spot_img

“Gratë e kanë vendin në kuzhinë”, ish-presidentja i përgjigjet Hoxhë Krasniqit me dy foto: Në krye të odës dhe në krye të shtetit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga ka reaguar pas deklaratave të hoxhë Shefqet Krasniqit, i cili tha se gratë e kanë vendin në kuzhinë.

Jahjaga ka publikuar dy fotografi në ‘Facebook’, ku në njërën shfaqet në krye të ‘odës’, dhomës ku priten miqtë dhe në tjetrën në krye të shtetit, teksa ushtronte detyrën e presidentes së Kosovës.

Screenshot 22 5

“Në krye të odës edhe në krye të shtetit”, ka shkruar Jahjaga krahas fotove.

173960881 1659291164459395 6619388854372513369 n

Mbrëmjen e djeshme Hoxhë Shefqet Krasniqi teksa ishte i ftuar në emisionin ‘Debat Plus’ të RTV Dukagjini, bëri një deklaratë diskriminuese për gratë, ku tha se ato e kanë vendin në kuzhinë, duke i diferencuar nga gjinia tjetër. 

“Ne mburremi me gratë tona, me Shotë Galicën, nënën Zahide. Pse a s’ka burra kuzhinier që e bëjnë bukën për mrekulli më mirë se gratë? Megjithatë, ajo që është e përgjithshme në kuzhinë, se kuzhina është e grave”, ka thënë Hoxhë Krasniqi.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img