Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
21 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Gramoz Ruçi uron Presidentin e ri të PE: I bindur që bashkëpunimi midis Parlamentit Europian dhe Kuvendit të Shqipërisë do forcohet më tej

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0d875ea5e89b214c0f7f41c29b795043

Kreu i kuvendit Gramoz Ruçi, ka uruar Presidentin e ri të Parlamentit Europian, David Maria Sassoli. 

Përmes një letre, Ruçi shpreh bindjen se bashkëpunimi midis Parlamentit Europian dhe Kuvendit të Shqipërisë do të forcohet më tej dhe Shqipëria do të ketë mbështetje në rrugëtimin e saj drejt BE.

‘Me rastin e zgjedhjes Tuaj në detyrën e lartë të Presidentit të Parlamentit Europian, kam kënaqësinë që në emër të Kuvendit të Republikës së Shqipërisë dhe në emrin tim personal t‘ju uroj suksese në përmbushjen e detyrës Tuaj fisnike. Shpreh bindjen se, nën lidershipin Tuaj, bashkëpunimi midis Parlamentit Europian dhe Kuvendit të Shqipërisë do të forcohet më tej dhe Shqipëria do të ketë mbështetjen Tuaj dhe të Parlamentit Europian në rrugëtimin e saj europian, drejt çeljes së negociatave në vjeshtë të këtij viti’, shkruhet në letrën e urimit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img