Hapësire reklamuese

Politikë

Gramoz Ruçi hap punimet e Asamblesë, jep lajmin e DORËHEQJES si sekretar

Shkruar nga Newsbomb

Gramoz Ruçi, kreu i Kuvendit ka çelur punimet e Asamblesë së Partisë Socialiste duke dhënë lajmin e dorëheqjes së tij nga funksioni i sekretarit të Përgjithshëm. Arsyet lidhen me detyrën e re si kryetar Kuvendi, shpjegoi Ruçi.

“Dua t’ju njoftoj dorëheqjen time si sekretar i Përgjithshëm duke ju falenderuar për besimin e dhënë në shumë vite pune të përbashkët. Arsyeja është detyra e re që më keni ngarkuar, ku gjej rastin të falenderoj kryetarin e partisë, juve, grupin parlamentar që konkretizoi këtë propozim. Detyra e sekretarit është një detyrë që do me kohë të plotë përmbushjen e detyrave, dhe siç e do statuti, për t'i hapur rrugë kryetarit të partisë që ka të drejtë të propozojë sekretarin të përgjithshëm e deklaroj që fillim këtë”, u shpreh kryeparlamentari duke i lënë fjalën ministrave të qeverisë Rama 2.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese