Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
67 %
1kmh
0 %
Pre
16 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
E premte, 24 Shtator, 2021
spot_img

Gramoz Ruçi  dy ditë në Itali, zbulohet arsyeja e vizitës     

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi ka nisur një vizitë zyrtare në Itali në datat 15-16 prill 2019.

 

Ruçi do të takohet me kryetarin e Dhomës së deputetëve të Parlamentit italian Roberto Fico dhe me kryetarin e dhomës së Senatit, Marua Elusabeta Castellati .

Mësohet se gjatë takimit do të diskutojnë mbi bashkëpunimin dypalësh Shqipëri –Itali dhe mbi integrimin e Shqipërisë në BE.

Më shumë

spot_img