Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
30 %
6.2kmh
0 %
Hën
0 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

Grabitje spektakolare e bankës në qendër të Berlinit, lëndohen 11 persona

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një bankë është grabitur disa minuta më parë në kryeqytetin e Gjermanisë, Berlin.

Sipas televizionit lokal “RBB” grupi i grabitësve ka hedhur gaz lotsjellës në degën e një banke pranë “Hermannplatz” në qendër të Berlinit. Nga gazi lotsjellës janë lënduar 11 persona.

Shuma e parave të grabitura nga banka është e paqartë. Një zëdhënës i policisë tha se autorët u larguan me një furgon ndërsa forca të shumta policie janë vënë në ndjekie të tyre, raporton newsbomb.al.

Në vendngjarje kanë mbërritur dhe disa ambulanca që po trajtojnë të prekurit nga gazi lotsjellës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img