Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Grabitje më armë në Lushnje, persona të paidentifikuar kërcënojnë rojën e një firme uji dhe marrin paratë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një grabitje me armë dyshohet se ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Lushnje, në vendin e quajtur Zhamë-Sektror.

Paraprakisht, bëhet me dije se kanë qenë dy persona të paidentifikuar ende që kanë kërcënuar rojen e një firme uji në këtë zonë, dhe kanë marrë të gjitha paratë. Fatmirësisht nga ngjarja nuk ka persona të lënduar.

Grabitja është raportuar në orën 22.00 të mbrëmjes së djeshme, ndërsa sasia e parave të marra nuk dihet ende.

Njoftimi i Policisë:

Më datë 30.03.2021, rreth orës 22:00 në fshatin Zhamë Sektor, Njësia Administrative Dushk, dy persona ende të paidentifikuar duke kërcënuar rojen, kanë marrë një sasi parash të një firme uji.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve. Shërbimet e Policisë vijojnë kontrollet për kapjen e autorëve.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img