Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Sht
33 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Grabitje më armë në Korçë, kambisti-pronar i shtëpisë përleshet me një prej autorëve, dërgohen të dy në spital

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

36c18b6a0ac03f9c374c00b80ea6ff43

Dy persona kanë mbetur të plagosur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Korçë, pas një tentative të dhunshme grabitjeje.

Mësohet se grabitës të armatosur kanë shkuar për të vjedhur në një shtëpi në lagjen nr.1. Gjatë grabitjes, ata janë ndjerë nga pronari i shtëpisë që është kambist në Korçë dhe familjarët e tjerë të tij.

Ata janë përleshur me njëri-tjetrin dhe si pasojë një prej tyre ka mbetur i plagosur, bashkë me pronarin e shtëpisë. Policia ka shkuar në vendngjarje dhe dy të plagosurit janë dërguar për ndihmë mjekësore në spital.

Më shumë

spot_img
spot_img