Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Grabitje banesash dhe shpërndarje droge, shkatërrohet banda e shqiptarëve në Itali (EMRAT)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy shqiptarë dhe një italian kanë rënë në prangat e policisë së Bergamos në Itali, të akuzuar për një sërë veprash penale.

Altin Mance, 44-vjeç, i lindur në Berat dhe Oltjon Gjoka, 29-vjeç janë arrestuar gjatë një aksioni policor, pas hetimeve disa mujore. Së bashku me dy shqiptarët e akuzuar për grabitjen e dhjetra banesave në zonën e Bergamos, ka rënë në pranga edhe një shtetas italian.

Dy shqiptarë të tjerë, pjesë e këtij grupi janë arrestuar pak muaj më parë. Ata janë Ersuel Nanushi, 36-vjeç dhe Kristjan Tarazhi, 35-vjeç. Gjatë kontrollit të banesave të tyre policia italiane ka sekuestruar sende të vjedhura si bizhuteri që kapin vlerën e rreth 50 mijë eurove. Ata akuzohen edhe për shpërndarje droge, raporton neësbomb.al.

Në banesë u gjetën edhe dy vajza me inicialet K.K dhe H.D, për të cilat policia po heton pasi dyshon se janë të përfshira në vepra penale.

Më shumë
spot_img
spot_img