Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
57 %
3.1kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
7 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Grabitja në Rinas, dënohet me 25 vite burg një prej autorëve

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Posaçme për Krimin e Organizuar dhe Korrupsionin ka dënuar me 25 vite heqje lirie një prej anëtarëve të gurpit të grabitjes së 900 mijë eurove në Aeroportin e Rinasit.

Bëhet fjalë për Aleks Pepën, i dënuar për “grup kriminal” dhe “grabitje me dhunë”.

47-vjeçari me origjinë nga Elbasani i cili është shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol, në bashkëpunim me Klement Çalën dhe Admir Muratajn grabitën shumën e konsiderueshme të parave teksa po ngarkoheshin në bodrin e një avioni në pistën e Rinasit në 30 qershor të 2016-ës.

Gjatë ndjekies nga Policia, Murataj mbeti i vrarë nga shkëmbimi i zjarrit.

pepasdsdsd
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img