Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
E enjte, 19 Maj, 2022
spot_img

Grabitja e filialit të bankës në Koplik, zbardhen detaje të reja, ja sa para morën autorët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Detaje të reja janë zbardhur nga grabitja në filialin e një banke private të nivelit të dytë në Koplik.

Bëhet me dije se autorë kanë qenë tre persona, të cilët në filialin e bankës kanë grabitur 1000 euro, 1000 dollarë dhe rreth 400.000 lekë (të reja).

Ata kanë shkuar në ambientet e bankës “Banka Kombëtare Tregtare” dhe nën kërcënimin e armës kanë grabitur sasi parash. Sipas burimeve, autorët kanë qenë të maskuar dhe janë larguar me shpejtësi.

Autorët duket se grabitjen e kanë mirëmenduar, ata pasi janë larguar nga vendngjarja me një makinë “Volkswagen” ngjyrë të errët, pak më tutje e kanë djegur atë për mos lënë asnjë gjurmë.

Më pas nën kërcënimin e armëve, kanë grabitur një tjetër mjet tip “Benz” për të vazhduar rrugën e tyre.

Autoritetet policore po punojnë për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img