Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
100 %
1kmh
40 %
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
16 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Grabitja e bujshme në Rinas, sot masa e sigurisë për 3 të arrestuarit e tjerë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata për Krime të Rënda do të japë sot masën e sigurisë për 3 të arrestuarit e tjerë të grabitjes në Rinas.

Sot pritet të jepet masa e sigurisë për Renaldo Sula, 25 vjeç  Saimir Çela, 28 vjeç, të tre banues në Elbasan dhe 38-vjeçari Oltian Veseli, banues në Krujë.

Një ditë më parë gjykata vendosi masën ‘arrest me burg’ për Alkond Bengasin i cili pranoi të bashkëpunojë me drejtësinë duke pokuar se ka qenë ai që ka modifikuar furgonin me mbishkrimin  ‘Hetimi Tatimor’.

 Bengasit i ëshë dhënë statusi i bashkëpunëtorit të drejtësisë në këmbim të informacioneve të vlefshme për zbardhjen e ngjarjes.

 

Më shumë
spot_img
spot_img