Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
45 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
27 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Grabitja e bankës në Tiranë, këto janë pamjet e xhiruara nga një kamera në rrugë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3a21d9cef6ea3a35bca6dbe34b1bf497

Janë publikuar pamjet e dy personave që mëngjesin e sotëm grabiten me armë filialin e një banke të nivelit të dytë në zonën e “21 dhjetorit”.

Ata lëvizin me një motor të vogël dhe me skafanda në kokë brenda një blloku banimi. Nuk kanë qenë të shumta kamerat e zonës që kanë fiksuar lëvizjet e dy grabitësve dhe kjo dyshohet se ka qenë pjesë e planit të tyre. Grabitja u krye rreth orës 08.30 nga dy persona, të cilet kanë qenë të armatosur.

Njërit prej grabitësve, të cilët mbanin kapele në kokë për të shmangur kamerat e sigurisë, i ka rënë dhe arma tip pistoletë, gjatë kohës që po largoheshin nga vendngjarja.

Grupi hetimor po punon për identifikimin e gjurmëve të mundshme të lëna mbi armën me të cilën u krye grabitja. (Abc News)

Lexo edhe: Si ndodhi grabitja e bankës mëngjesin e sotëm në Tiranë

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img