Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Pre
27 °
Sht
24 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
18 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

Grabitja e 3.2 mln dollarëve, mbeten në burg 3 policë privatë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gentjan Dedja, një prej policëve privatë të arrestuar për vjedhjen e bujshme në Qafë Kashar ka mbetur në burg.

Gjykata e Apelit ka vendosur për të masën e sigurisë “arrest me burg”. E njëjta masë u vendos më herët edhe për dy anëtarët e tjerë të grupit, Përparim Logu dhe Dashamir Balla.

Nesër pritet të vendoset masa edhe për tre të arrestuarit e tjerë të grabitjes së 3.2 milion dollarëve që po transportoheshin nga banda drejt aeroportit të Rinasit. Bëhet fjalë për Fatmir Gapin, Endrit Daci dhe Xhemil Metaj. Policia vijon hetimet nëse policët privatë janë tyë përfshirë ose jo në këtë grabitje. 

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img