Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
71 %
2.6kmh
90 %
Sht
11 °
Die
12 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 4 Dhjetor, 2021
spot_img

Grabitja dhe dhunimi i biznesmenit Nazmi Çangu, Gjykata jep masën për Saimir Kuçin

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Krujës ka caktuar masën “arrest më me burg” për Saimir Kuçin, i cili akuzohet si autori i grabitjes dhe dhunimit të biznesmenit Nazmi Çangu, në Fushë Krujë disa ditë më parë.

Kurti i cili është dënuar me burg cilësohet si kreu i grupit të grabitjes së biznesmenit Çangu.

Saimir Kuçi është i skeduar nga autoritetet pasi është përfshirë dhe në disa ngjarje të tjera kriminale, kryesisht në fushën e vjedhjes me dhunë.

Në kërkim në lidhje me ngjarjen është dhe Artan Kurti (Prenga) pasi nuk është gjetur në shtëpi pas kontrolleve të FNSH.  Policia vijon hetimet pasi dyshohet se në ngjarja janë përfshirë edhe persona të tjerë.

Siç ka thënë dhe vetë biznesmeni Çangu ishin rreth 9-10 persona të armatosur që hynë në shtëpinë e tij, e dhunuan dhe më pas grabitën paratë dhe sende me vlerë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img