Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
31 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Grabiti “Kredo.al” dhe farmacinë në mes të Tiranës, policia shpall në kërkim 21-vjeçarin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

046e45b00f1d146aba4aa22e39dbb11e

Një 21-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi dyshohet si autori i dy grabitjeve në Tiranë.

Policia ka shpallur në kërkim shtetasin K. Ç., 21 vjeç, banues në Tiranë.

21-vjeçari dyshohet si autor i vjedhjes së filialit “Kredo.al”, tre ditë më parë në Tiranjë, i cili nën kërcënimin e armës i mori punonjësve xhiron ditore. Gjithashtu dyshohet si autor i vjedhjes së një farmacie në bulevardin “Zhan D’ark” me datë 21.01.2021.

Policia e Shettit po punon për të bërë të munduar arrestimin e personit në fjalë.

Njoftimi i policisë:

Identifikohet dhe shpallet në kërkim autori i dyshuar i vjedhjes së filialit të një institucioni për dhënie kredisë me datë 23.01.2021.

Gjithashtu ky shtetas ka rezultuar si autor i vjedhjes së një farmacie në bulevardin “Zhan D’ark” me datë 21.01.2021.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin Nr.1 në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Nr.4, bënë të mundur identifikimin dhe shpalljen në kërkim të shtetasit K. Ç., 21 vjeç, banues në Tiranë.

Ky shtetas dyshohet si autor i dyshuar i vjedhjes së filialit të një institucioni për dhënie kredisë me datë 23.01.2021 si dhe si autor i vjedhjes së një farmacie me datë 21.01.2021.

Punohet për kapjen dhe shoqerimin e këtij shtetasi.

Më shumë

spot_img
spot_img