Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
67 %
1kmh
0 %
Pre
16 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
E premte, 24 Shtator, 2021
spot_img

Grabiti disa banesa dhe biznese, detaji që fundosi 21 vjeçarin shqiptar

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një i ri shqiptar i moshës 21 vjeçare ka rënë në prangat e policisë italiane i shpallur në kërkim për veprën penale ‘krim ndaj pronës’.

I riu është akuzuar për vjedhje të disa bizneseve të zonës, por edhe të institucioneve arsimore në Gjenovë, aty ku ndodhi dhe arrestimi i tij.

Gjatë natës ai ka kryer një vjedhje në zonën e Nervit  ku mori një lap top, një smart phone dhe një vlerë monetare prej 200 euro.

Ishte pikërisht kjo vjedhje ajo e cila ‘tradhëtoi’ të riun shqiptar, pasi gjatë grabitjes duke mos pasur doreza ai ka lënë gjurmët e gishtërinjve në derën hyrëse dhe në ambjentet e brendshme të biznesit.

 Arrestimi i tij u bë 12 orë pas ngjarjes.

Më shumë

spot_img