Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1kmh
20 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
25 °
E enjte, 1 Qershor, 2023

Grabitet shtëpia e këngëtares shqiptare, hajdutët marrin mijëra euro dhe bizhuteri

Lajme të ngjashëm

Shtëpia e këngëtares së njohur kosovare, Adelina Berisha ka rënë preh e një grabitjeje.

Bëhet me dije se persona të maskuar kanë hyr në banesë dhe kanë grabitur shtëpinë e këngëtares duke marrë bizhuteri dhe sende me vlerë.

“Rr. Shaip Kamberi, Prishtinë 27.12.2021-19:00. Viktima femër kosovare ka raportuar se persona të panjohur me force kane depërtuar në shtëpinë e saj nga e cila kanë vjedhur para të gatshme dhe disa stoli ari”njofton policia.

Burime për mediat kosovare bëjnë me dije se këngëtares i kanë vjedhur 10 mijë euro, si dhe stoli të arit, vlera e të cilave nuk dihet.

Kujtojmë se më parë, saktësisht në vitin 2016, këngëtares Adelina Berishës i  është djegur vetura, ku një person kishte thyer xhamin e veturës me gurë dhe kishte hedhur benzinë.


Më shumë