Tirana
broken clouds
17 ° C
17 °
17 °
82 %
1.3kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
14 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Grabitet kambisti te ish-dollari në Tiranë, hajdutët e qëllojnë me çekiç, i marrin paratë dhe largohen me motor; përplasen para godinës së Vettingut (FOTO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një kambist te Banka e Shqipërisë, zona e njohur si ish-dollari, është grabitur pak minuta më parë, mëson Newsbomb.al. Sipas burimeve, grabitësit kanë qenë dy dhe janë larguar me motor.

Ndërkohë, nuk dihet ende gjendja shëndetësore e kambistit pasi ai ka qenë në krah të rrugës, kur është qëlluar me çekiç dhe i janë marrë të gjitha paratë.

Për të ikur sa më shpejt nga vendi i ngjarjes, autorët kanë hyrë në Rrrugën e Kavajës, me drejtim për në zonën e 21 Dhjetorit, por pas disa metrash janë përplasur me një makinë dhe janë rrëzuar. Menjëherë Policia ka shkuar në vendin ku ata janë përplasur, përpara godinës së vettingut dhe asaj të Ministrisë së Shëndetësisë.

Mirëpo, dy grabitësit “ia kanë futur vrapit” duke braktisur motorin por jo paratë e grabitura. E gjithë ngjarja ka ndodhur në sy të kalimtarëve dhe kambistëve të tjerë që qëndrojnë në krah të rrugës te Banka e Shqipërisë, shkruan newsbomb.al.

182205766 3908097342631478 7910940715994369841 n
Motori i grabitesve, te zona e Lidhjes se Shkrimtareve
spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img