Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
44 %
5.1kmh
75 %
Enj
11 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Grabitet filiali i Postës në Tiranë, dy persona të maskuar marrin 2 milionë lekë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Filiali i Postës Shqiptare në Tiranë, në zonën e Babrrus, është grabitur paraditen e sotme. Sipas Bluve të kryeqytetit, autorët kanë qenë du persona të maskuar, me kapuçët e xhupave që kishin të vedhur dhe kanë marrë 2 milionë lekë të vjetra.

“Më datë 15.12.2021, rreth orës 09:15, në Babrru, dy persona ende të paidentifikuar, të maskuar me kapuçët e xhupave që kishin veshur, kanë hyrë në filialin e Postës Shqiptare, ku kanë marrë një shumë parash rreth 200.000 lekë dhe janë larguar me biçikleta”, njofton Policia.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Shërbimet e Policisë po krehin zonën, për të bërë të mundur kapjen e tyre.

Newsbomb.al. mëson se nga kqyrja e pamjeve dhe ato që kanë pohuar dëshmitarët, autorët në dukje kanë qenë adoleshentë, rreth 20 vjeç. Para se të grabisnin filialin e Postës, ata kanë qarkulluar disa herë me biçikleta para saj, të maskuar me kapuçat e xhupave dhe me shall, më janë larguar më pas drejt Alliasit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img