Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
1.5kmh
40 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Grabitet farmacia te “Xhamlliku”, autori thyen xhamin me pistoletë me zara

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një Farmaci në zonën e “Xhamllikut” në Tiranë është grabitur pak minuta më parë. Mësohet se pre e hajdutëve ka rënë subjekti Farmaci “Gledis”.

Shërbimet e Policisë sapo kanë marrë njoftim kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe po punojnë për identifikimin dhe kapjen e autorit. Ngjarja ka ndodhur vetëm pak minuta më parë dhe nuk ka shumë informacion.

albsig

Një nga xhamat e farmacisë është thyer pasi autori ka qenë me një pistoletë me zara metalikë. Fatmirësisht nuk ka personat të lënduar, por vetëm dëme materiale dhe një sasi parash e vjedhur.

PËRDITËSIM: Sqarimi i Policisë së Tiranës

Në lidhje me një lajm të publikuar në portale për grabitje të një farmacie nën kërcënimin e armës, ju sqarojmë se lajmi është i pavërtetë. Më datë 25.06.2022, është marrë njoftim se në një farmaci, në xhamin e jashtëm të farmacisë ka një shenjë (ciflosje).

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në adresën e dhënë dhe nga verifikimet e kryera, ka rezultuar se është konstatuar një sferë e armëve me ajër e cila nuk ka tejshpuar xhamin.  Nga këqyrja e kamerave të sigurisë nuk është konstatuar asnjë person apo mjet që është afruar në drejtim të farmacisë.

“Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë kërkon mirëkuptimin e mediave dhe para se të publikojnë lajme të kërkojnë informacion pranë DVP Tiranë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img