Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
28 %
4.1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
36 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Grabitësit nuk kursejnë as kultet fetare, hajdutët hyjnë në Kishën e Shën Gjergjit dhe marrin një shumë parash

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kisha e Shën Gjergjit në Libofshë ka rënë pre e një grabitje.

Bëhet me dije se në Kishë autorët kanë marrë 2000 mijë lekë. Mësohet se autorët kanë thyer drynin arkës së qirnjve dhe kanë marrë lekët që ndodheshin brenda.

Gjithashtu, në fshatin Vanaj, dyshohet se po të njëjtët autorë kanë hapur derën e Kishës së Shën Nikollës por nuk kanë arritur të marin gjë.

Policia po punon për identifikin e autorëve.

“Më datë 22.05.2021 u referuan materialet në Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier dhe po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve pasi gjatë natës, persona të paidentifikuar kanë hyrë në Kishën e Shën Gjergjit në fshatin Libofshë dhe duke thyer drynin e arkës së qirinjve, kanë marrë rreth 2000 lekë të reja.

Gjithashtu, në fshatin Vanaj, dyshohet se po të njëjtët autorë kanë hapur derën e Kishës së Shën Nikollës por nuk kanë arritur të marin gjë,” njoftom policia.

Më shumë

spot_img
spot_img