Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Grabitën të maskuar si policë, Gjykata e Vlorës merr vendimin për pesë të arrestuarit (EMRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

04f983bdc1c9a8baeab1a0279c95a628

Gjykata e Vlorës ka caktuar masën e sigurisë për pesë personat, të cilët të veshur si policë kryenin grabitje.

Bëhet me dije se gjykata e Vlorës ka vendosur masën ‘arrest me burg’ për Alfred Shamatajn, Ervin Dhimën dhe Enrik Meçajn, ndërsa është vendosur masa ‘detyrim paraqitje’ për Endri Sinën dhe Lulzim Elmazin.

Këta shtetas, katër ditë më parë kanë shkuar në shtëpinë e Fidel Caushit në fshatin Kropisht të Selenicës dhe kanë tentuar t’i vjedhin shtëpinë. Mirëpo, i zoti i shtëpisë bashkë me djalin kanë parë që të rinjtë nuk ngjasonin aspak si policë dhe janë përleshur me ta. Kur kanë hasur në rezistencë dhe në pamundësi për të vjedhur, të rinjtë janë larguar me një mjet tip Mercedes Benz nga fshati.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img