Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.6kmh
20 %
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Grabitën më shumë se 17 shtëpi, kapen tre ‘skifterët’ në Itali, tre ditë para se të ktheheshin në Shqipëri kishin shkuar te berberi për…(DETAJET)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a47de89cc29d26e35d79902bec1dbabd

Policia italiane ka arrestuar 3 shqiptarë të moshave 22, 24 dhe 25 vjeç pasi kishin grabitur disa shtëpi në këtë vend.

Ata dyshohet se janë përfshirë në grabitjen me dhunë të një shtëpie, por edhe të 17 vjedhjeve të tjera në Itali.

Hajdutët shqiptarë zgjidhnin shtëpi larg rrugëve me trafik të madh gjatë orëve të mbrëmjes, që u lejonin më kollaj arratisjen dhe vendet ku mund të fshiheshin.

Një nga shqiptarët i dërgonte me makinë shokët e tij në shtëpinë që do të grabisnin dhe i linte aty.

Pasi vidhnin shtëpinë, ai kthehej sërish për t’i marrë ata me makinë. Identifikimi i tij u bë përmes kamerave të sigurisë në atë zonë, shkruajnë mediat italiane.

Në mbarim të tre mujorit të përcaktuar për të qëndruar në këtë vend, shqiptarët kishin ndërmend që të ktheheshin në vendin e tyre. Pak ditë përpara se të ktheheshin në Shqipëri, policia organizoi operacionin dhe i arrestoi ata ndërkohë që po prisnin flokët tek berberi.

Policia gjithashtu sekuestroi objektet e vjedhura në apartamente. Vijojnë akoma hetimet për zbardhjen e plotë të grabitjeve të kryera nga ky grup.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img