Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
1kmh
75 %
Sht
13 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Grabitën dyqanet në Itali, arrestohen dy adoleshentët shqiptarë, njëri sulmoi pronarin me shishe qelqi në kokë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy të rinj shqiptarë, përkatësisht 17 dhe 18 vjeç, janë arrestuar nga Policia italiane, pasi akuzohen për  grabitje.

Gjithashtu në pranagt e karabinierëve kanë rënë edhe dy shtetas rumunë.

Sipas medieve italiane, vjedhjet raportohet se kanë ndodhur që prej datës 11 qershor, ku i mituri hyri në një objekt tregtar në “Via della Pergola” dhe sulmoi pronarin me një shishe qelqi, duke e detyruar që të strehohej në dhomën e pasme dhe më pas i mori portofolin me 300 euro, si dhe dokumente personale e karta pagese.

 

Më shumë
spot_img
spot_img