Tirana
clear sky
-4.5 ° C
-4.5 °
-4.5 °
80 %
1.5kmh
0 %
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
9 °
Die
10 °
Hën
9 °
E enjte, 27 Janar, 2022

Gra e burra me lopata në krah, deputeti i PD shtron rrugën e fshatit në Librazhd, Bashkia tenton t’i ndalojë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Mungesa e vëmendjen dhe dorës së shtetit, ka bërë që banorët e fshatit Skroskë në Librazhd ta shtrojnë vetë rrugën e fshatit. Me ndihmën e deputetit demokrat Lefter Gështenja, janë marrë disa kamion me inerte (çakull) dhe është shtruar rruga e lagjes Gropa, në Skroskë.

“Gjetëm mundësinë që rruga të shtrohet e gjitha me çakull dhe të nivelohet. Kjo do mundësojë një qarkullim më të lehtë në dimrin që po afron. Kur nuk mungon dëshira, gjenden mundësitë”, shkruan deputeti i PD Lefter Gështenja, i cili me mundësitë e tij, ka bërë që rruga të shtrohet me çakull.

Banorët e lagjes kanë ndihmuar të gjithë, burra e gra me lopata, dhe kanë përfunduar shtrimin e rrugës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img