Tirana
broken clouds
16 ° C
16 °
16 °
82 %
1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
18 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Gold Ag kthehet pas në kohë dhe përjeton vuajtjet e luftës: Erdhën na morën dhe mendova se do na vrisnin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Reperi Gold AG është një ndër më të suksesshmit e skenës muzikore shqiptare dhe këtë e ka vërtetuar gjithmonë me hitet e shumta që publikon. Gjithashtu ai njihet nga të gjithë për dashurinë e madhe për vendin e tij dhe patriotizmin që ka rritur brenda vetes qysh fëmijë dhe deri sot.

Së fundmi reperi ka rrëfyer pesë datat e tij më të rëndësishme të jetës, duke kujtuar kështu edhe datën e veçantë të vitit 4 prill të vitit 1999.

Ai është kthyer pas në kohë dhe ka përjetuar dhe njëherë vuajtjet të cilat bashkë me familjen e tij ka kaluar gjatë kohës së luftës.

“Kanë ardhur dhe na kanë nxjerrë nga shtëpia dhe na kanë çuar te treni. Unë faktikisht kurrë nuk e kisha parë atë pjesën në Dragodan që ka trena, kështu që e pash edhe atë pjesë dhe mendoja mos kanë për të na vrarë. E mbaja mend prej xhirimeve tjera si i kanë vrarë,edhe unë në atë moshë e kisha këtë mendim, isha në moshën 12 vjeçare dhe më pas na dërguan në Bllacë. Më pas jemi shëprngulur drejt Strugës aty ku dhe qëndruam deri në ëprfundim të luftës”, ka thënë reperi.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img