Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Goditi të ëmën me dru, arrestohet 41-vjeçari në Bulqizë, ja çfarë i gjeti policia në momentin e shoqërimit (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d5b7c810a6256a9804a35db00a2d9004

Policia ka arrestuar një 41-vjeçar në Bulqizë pasi ka ushtruar dhunë fizike ndaj nënës së tij, duke e goditur me dru.

Sipas njoftimit të policisë, në pranga ka rënë Latif Xheleshi. Mësohet se gjatë kontrollit fizik në momentin e shoqërimit, policia i ka gjetur në trup edhe dy thika.

Njoftimi i policisë:

Bulqizë

Ushtroi dhunë fizike ndaj nënës së tij, arrestohet në flagrancë nga Policia 41-vjeçari.

Gjatë kontrollit fizik në momentin e shoqërimit policia i gjeti në trup edhe dy thika.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Bulqizë , menjëherë pas njoftimit të marrë se në një banesë djali po dhunonte nënën duke i rrezikuar jetën , menjëherë kanë shkuar në adrësën e dhënë duke bërë  neutralizimin dhe prangosjen e personit, i cili në momentin e kapjes nga policia, gjatë kontrollit fizk ju gjetën në trup edhe dy armë të ftohta thikë.

Në pëfundim të veprimeve  nga  specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Bulqizë, u arrestua në flagrancë shtetasi :

Xh., 41 vjeç, banues në Gjoricë, Bulqizë.

Ky shtetas në banesën e tij  është konfliktuar me nënën  duke e dhunuar e goditur në trup me një send të fortë (dru)  e cila ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

Materialet procedurale do ti referohen Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës Parë Dibër për veprat  penale  “Dhuna në familje” dhe “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img