Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
1 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
Hën
12 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Goditi gjyqtarin në ndeshjen e Kategorisë së Dytë, Gjykata e Sarandës dënon me 10 muaj burg 30 vjeçarin (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Sarandës ka dënuar me 10 muaj burg Angjelo Hamitin, 30-vjeçarin që goditi arbitrin gjatë një ndeshje të zhvilluar në Delvinë. Ai u shpall fajtor për veprat penale: “Goditja e sportistit, trajnerit, arbitrit, ndërmjetësit sportiv, kryer në ambiente sportive dhe në rrethana rënduese” dhe “veprime të dhunshme në aktivitetet sportive me pasojë moszhvillimin e aktivitetit sportiv, kryer në rrethana rënduese”.

Hamiti u dënua për ngjarjen e ndodhur në 20 dhjetor të vitit të shkuar, në ndeshjen e vlefshme të Kategorisë së Dytë të Futbollit. Luhej sfida Delvina – Albpetrol në kuadër të javës së shtatë, teksa në minutën e 12-të të takimit, tifozët nisën të gjuajnë me gurë pas një goditje këndi të akorduar për Albpetrolin.

Njëri prej tyre, konkretisht Hamiti, kapërcen rrethimin e fushës dhe godet arbitrin. Ndeshja u ndërpre, ndërsa autori u procedua penalisht. Së fundmi, Gjykata e Sarandës ka dhënë verdiktin përfundimtar duke e dënuar me 10 muaj heqje lirie.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img