Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
29 %
5.7kmh
0 %
Hën
3 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
2 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Goditi 41-vjeçaren në banesën e saj, shoqërohet i riu me probleme mendore

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Pukës ka kryer shoqërimin e një 27-vjeçari me probleme mendore, i cili dhunoi një grua në banesën e saj në Fushë-Arrëz.

Policia bën me dije se shtetasi me inicialet M.N, i dënuar më parë për vjedhje do të dërgohet në Spitalin Psikiatrik të Tiranës.

Njoftimi:

Me dt.17.05.2019, shtetësja B. B. 41 vjeçe, banuese në Fushë-Arrëz, ka njoftuar se është goditur në banesën e saj nga  shtetasi M. N. 27 vjeç, banues në Fushë Arrëz, i dënuar më parë për vjedhje me dhunë.

Me marrjen e njoftimitl,  Policia ka bërë shoqërimin e  shtetasit të dyshuar M. N, i  cili njihet si përson me probleme të shëndetit mendor, i cili do dërgohet në Spitalin Psikiatrik nr.5 Tiranë.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Puke, për veprat penale “Dëmtime të tjera me dashje” dhe “Dhunimi i banesës” parashikuar nga neni 90 dhe 112   i Kodit Penal, në gjendje të lirë në ngarkim të shtetasit M. N.

Më shumë


spot_img

spot_img