Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 26 Tetor, 2021
spot_img

Goditet shpërndarësi i drogave të forta, arrestohet në flagrancë me 6 DOZA (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia godet një tjetër rast të shpërndarjes së drogave të forta, sekuestrohen 6 doza heroinë, arrestohet në flagrancë poseduesi.

 

Nga Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnje në bashkëpunim me Seksionin për Hetimin e Trafikut të Paligjshëm dhe Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:

  •  Arben Leka, 51 vjeç, banues në Berat.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi gjatë orëve të natës, në vëndin e quajtur “Rotondua e Plugut” Lushnje nga kontrolli i ushtruar në mjetin tip “Benz” që drejtonte ky shtetas u gjetën dhe u sekuestruan 6 doza me lëndë narkotike e dyshuar Heroinë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img