Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
100 %
1kmh
75 %
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

GODITET SHBA-ja, stuhia Alberto kalon pritshmëritë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një stuhi e fuqishme pritet të godasë SHBA-në ditët në vijim, pas reshjeve të dendura të shiut dhe erërave të forta që banorët e ishujve Karaibe kanë përjetuar orët e fundit.

Sipas mediave të huaja, stuhia subtropikale Alberto ka goditur fillimisht një pjesë të Meksikës, Kubës dhe Floridas, ndërsa pritet që ajo të ngjitet lart ditën e shtunë në territor me intensitet më të lartë.

Sakaq meteorologët kanë paralajmëruar evakuimin e banorëve të zonave të prekura, sepse sipas tyre stuhia po kalon çdo parashikim duke rrezikuar të kthehet në një uragan të frikshëm.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img